Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 212 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj35
Wczoraj48
Wizyt w tygodniu133
Wizyt w miesiącu800
Łącznie wizyt148632

Dzisiaj jest: Środa
18 Września 2024
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna

Artykuły archiwalne 2015

Wycieczka do Sandomierza

Tekst: Powiększ / Pomniejsz
przeworsk_wycieczka01
przeworsk_wycieczka02
przeworsk_wycieczka03
przeworsk_wycieczka04
przeworsk_wycieczka05
przeworsk_wycieczka06
przeworsk_wycieczka07
przeworsk_wycieczka08
przeworsk_wycieczka09
przeworsk_wycieczka10

Wspólnie z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Przeworsk w dniu 13 czerwca 2015 r. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policji zorganizowało dla wszystkich swoich członków, policjantów, pracowników policji i ich rodzin jednodniową wycieczkę do Sandomierza. Wycieczka odbyła się autobusem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie za który serdecznie dziękujemy. Wyjazd wycieczki nastąpił o godz. 6.00 z dworca autobusowego w Przeworsku, jadąc przez Jarosław dojechaliśmy do Sandomierza na godzinę 9.30. Przejazd do Sandomierza odbywał się w wesołej atmosferze.W Sandomierzu na rynku czekała na nas sympatyczna przewodniczka, która następnie zaopiekowała się nami do godziny 13.00 oprowadzając nas po Rynku, Bramie Opatowskiej, zapoznając z dziejami Ratusza, Zamku Kazimierzowskiego, Katedry i innych zabytków Sandomierza. O godzinie 13.00 zwiedzieliśmy zbrojownie i wysłuchaliśmy opowieści rycerza. Po tym nastąpił czas wolny na obiad do godziny 15.00.

Zgodnie z planem wyjazd z Sandomierza nastąpił o godz. 15.20 i trasa przejazdu przebiegała przez Ożannę, gdzie koledzy emeryci z Leżajska w ośrodku Związku Zawodowego Policjantów KPP Leżajsk nad wodą przygotowali grillowanie. Grillowanie przebiegało przy śpiewach i rytmach muzyki naszego kolegi Mariana Jamroży. Pomimo bardzo dobrej atmosfery, wszystko co dobre kiedyś musi się skończyć, dlatego my cali i zdrowi około godziny 21.00 przyjechaliśmy do Przeworska. Pomysłodawcą programu powrotu z Sandomierza była nasza koleżanka Janina Ryszawa.

Składam serdeczne podziękowania Prezesowi Koła SEiRP w Leżajsku Władysławowi Bryniarskiemu który wspólnie z kolegami z koła gościnnie przyjął nas i przygotował grilowanie.

Sekretarz koła SEiRP Przeworsk
Marian Jamroży

Zdjęcia: Czesław Mendycki

 

Wspomnień czar z wycieczki w Góry Izerskie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W dniach 18/21-06-2015 r. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych Zarząd Koło nr 1 w Rzeszowie zorganizował dla swoich członków i ich rodzin wycieczkę w rejon Gór Izerskich do malowniczej miejscowości uzdrowiskowo - wypoczynkowej Szklarska Poręba.

Podczas czterodniowego pobytu w pensjonacie "Zameczek" uczestnicy zwiedzili gotycko - warowny "Zamek Czocha" w miejscowości Sucha, gdzie do chwili obecnej prowadzony jest hotel. Podziwiając jego wnętrza oraz mury i okolice podczas rejsu po Jeziorze Leśniańskim. Drewnianą Świątynię Wang przeniesioną do Karpacza w 1842 roku z Norwegii. Wybudowaną bez użycia jednego gwoździa, gdzie do chwili obecnej odbywają się msze kościoła ewangelickiego. Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać widoki okolicznego pięknego wodospadu Szklarki oraz wspaniałe widoki z najwyższego szczytu Czech - Śnieżka, wznoszącego się nad okolicą na wysokość 1602m n.p.m., który zachwycał nie tylko roztaczającą się u jego podnóża panoramą i szlakami, lecz także zmiennością pogody. Ponadto zwiedzili położoną nad Wełtawą Pragę urokliwą i pełną zabytków stolicę naszych sąsiadów Czechów z zapisanym na liście dziedzictwa UNESCO zabytkowym centrum w którym znajdują się Hradczany z zamkiem, mostem Karola, katedrą św. Wita i innymi zabytkami starego miasta, a na deser przed snem Krizikową Fontannę i multimedialny pokaz.

Zapraszamy na inne wycieczki organizowane przez Zarząd Koło nr 1 w Rzeszowie.

Autor: Andrzej Kosik

FontannaFontanna2IMiGWIMiGW2Most KarolaMost Karola2PragaPraga2SamotniaSniezka gradSniezkaStare MiastoSwiatynia WitaWang

 

Obchody XXV-lecia SEiRP w Warszawie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów XXV-lecia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Warszawie zorganizowanych w dniu 16 lipca 2015 roku.

Album został utworzony przez przez Kolegę Jerzego K. Kowalewicza z ZW SEiRP Olsztyn.

Kliknij tu aby zobaczyć album.

Autor: Bogusław Trzpit

 

Członkowie Koła w Lubaczowie zawędrowali w Karkonosze

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

01 Szczyt Sniezki
02 Szczyt Czertaka
03 Bastel- skaly piaskowe
04 Zakret smierci w Szklarskiej Porebie

Jednym na stałe zapisanym punktem działalności Koła SEiRP w Lubaczowie jest organizacja siedmiodniowych wycieczek autokarowych dla członków koła i osób uprawnionych. Po pobycie w roku ubiegłym na Pojezierzu Warmińsko Mazurskim i Litwie, w tym roku w dniach 27.06.2015 r. do 03.07.2015 r. wybrano się w Karkonosze do Karpacza, Szwajcarii Saksońskiej w Niemczech i na mamucią skocznię narciarską do Harachova oraz malowniczego rynku Liberca w Republice Czeskiej.
Po zakwaterowaniu w Domu Wczasowym " Leśny Zamek " w Karpaczu Górnym, organizatorzy imprezy wraz z przewodnikiem sudeckim panem Ryszardem Skorubskim opracowali harmonogram, który zapewnił zwiedzenie wielu obiektów i atrakcji turystycznych Pogórza Sudeckiego. W samym Karpaczu uczestnicy wycieczki oprócz malowniczego centrum z hotelem Gołębiewski, podziwiali także piękno dzikich wodospadów, zapory na Łomnicy, Kruczych Skał, skoczni narciarskiej oraz świątyni Ewangielicko-Augsburskiej WANG. Wytrwali, a stanowiła ich większość wycieczki w dniu 30.06.2015r. wyjechali wyciągiem krzesełkowym na Kopę i pieszo zdobyli szczyt Śnieżki, co było główną atrakcją w tym dniu. W Kowarach oprócz "sprywatyzowanej" czytaj zlikwidowanej słynnej fabryki dywanów, zwiedzono Miniatury Zabytków Dolnego Śląska i sztolnie kopalni uranowej Liczyrzepa. Swymi malowniczymi krajobrazami zachwyciła dolina Łaby w Szwajcarii Saksońskiej wraz z fantastycznymi skałami piaskowymi w Bastei. Również walory tej krainy można było zwiedzać z Zamku Stolpen - miejsca więzienia Hrabiny Cosel i twierdzy Konigstein z czasów Augusta II Mocnego.
W Republice Czeskiej priorytetem był wyjazd wyciągiem kanapowym na szczyt góry Czertak w Harachovie. Wyjeżdżając wyciągiem w sąsiedztwie mamuciej skoczni narciarskiej można było ocenić, jaka odwaga cechuje narciarza przy oddawania skoku narciarskiego na tym obiekcie. Również na rynku w Libercu, którego ratusz porównywalny jest do Wiedeńskiego można było napotkać symbole wydarzeń z 1968 r. podczas interwencji wojsk Układu Warszawskiego. Z wieloma atrakcjami uczestnicy wycieczki spotkali się w Jakuszycach, Szklarskiej Porębie i Jeleniej Górze. Mimo napiętego harmonogramu nie zabrakło czasu na grillowanie przy ognisku, a własny zespół muzyczny "Akces" skocznie przygrywał do tańca.
Podczas powrotu na wycieczkowiczach nie można było widać oznak zmęczenia a wielu z nich proponowano trasę wycieczki w przyszłym roku.

Wiceprezes Koła SEiRP w Lubaczowie
Marek Kisz

 

OBCHODY XXV-lecia STOWARZYSZENIA EMERYTÓW I RENCISTÓW POLICYJNYCH NA PODKARPACIU

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Z okazji XXV-lecia powołania Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w strukturach Stowarzyszenia na Podkarpaciu odbyły się i nadal odbywać będą uroczyste spotkania i zebrania.

25lecie 01mSzczególnie podniosły i uroczysty charakter miało poszerzone plenum Zarządu Wojewódzkiego odbyte w dniu 28 lipca br. w sali konferencyjnej Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej Policji z udziałem pocztu sztandarowego Zarządu Wojewódzkiego i odegraniem przez orkiestrę hymnu państwowego. Uczestnicyło w nim około 100 osób a wśród nich - poza członkami Zarządu Wojewódzkiego - byli organizatorzy i założyciele Stowarzyszenia, członkowie władz wojewódzkich, prezesi zarządów kól i co najmniej po dwóch przedstawicieli z kół.
Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp.Zdzisław Stopczyk oraz Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Zdzisław Czarnecki, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp.Witold Szczekala, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów Józef Bąk a także prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego płk. w st.spocz.Józef Mroczka, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Tadeusz Cyrek, zastępca dyrektora Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia do Spraw Mundurowych Violetta Tyczyńska.
Naczelników wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji reprezentował mł.insp.Wiesław Dybaś - naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej, z którym Zarząd Wojewódzki utrzymuje na codzień konstruktywne kontakty oraz pełniąca obowiązki naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów Beata Gołda. Sekcję Socjalną Komendy Wojewódzkiej reprezentowała jej kierowniczka Grażyna Pieróg a Zespół Emerytalno-Rentowy MSW jej kierowniczka Barbara Wilk.
Gośmi spotkania byli też radna powiatu przeworskiego, była burmistrz Przeworska Maria Dubrawska-Lichtarska, prezes i właściciel drukarni RS Druk, w której od wielu lat drukowany jest Biuletyn Informacyjny Zarządu Głównego Ryszard Świątoniowski oraz redaktor miesięcznika "Echo Rzeszowa" Roman Małek. Był też przedstawiciel Prezydenta Rzeszowa, który odczytał pismo okolicznościowe do Zarządu Wojewódzkiego z okazji XXV-lecia Stowarzyszenia oraz przedstawiciel Wielobranżowego Przedsiębiorstwa "Karabela", z którym Zarząd koła w Tarnobrzego i Zarząd Wojewódzki utrzymują ścisłe kontakty.

 

25lecie 04mPodczas spotkania Prezes Zarządu Głównego i W. Kowal wręczyli nadinsp.Zdzisławowi Stopczykowi od Zarządu Głównego dyplom z medalem XXV-lecia Stowarzyszenia zaś nadinsp.Z.Stopczyk wręczył Zdzisławowi Czarneckiemu upominek od Komendy Wojewódzkiej Policji.
Zdzisław Stopczyk, Zdzisław Czarnecki i Wiktor Kowal wręczyli prezesom zarządów kół, działaczom Stowarzyszenia oraz zaproszonym osobom na spotkanie ponad 60 medali XXV-lecia Stowarzyszenia z dyplomami jubileuszowymi przyznanymi przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego. W sumie w województwie przyznanych zostało 280 medali dla członków Stowarzyszenia, funkcjonariuszy i pracowników Policji, sponsorom i innym osobom współdziałającym ze Stowarzyszeniem.
Podczas tego spotkania dyplomy jubileuszowe i medale XXV-lecia otrzymali obecni i byli działacze szczebla wojewódzkiego Stowarzyszenia oraz koła w Rzeszowie: Wiktor Kowal, Tadeusz Kagan, Ryszard Tyczyński, Mieczysław Czerwonka, Stefania Rosińska, Irena Kozak, Franciszek Rybczyński, Barbara Ferszt, Ryszard Pietruszka, Jadwiga Michalczyk, Ewa Sowa, Ludwik Cebula, Bolesław Pezdan, Marian Oczoś, Leszek Wołoszyński, Józef Brud, Bogusław Trzpit, Janusz Skrzat, Zbigniew Fal, Jan Mazur i Jadwiga Kupiszewska.
Spośród zaproszonych osób dyplomy z medalami otrzymali: ks.Marek Buchman ?kapelan Policji, insp.Witold Szczekala, mł.insp.Wiesław Dybaś, mgr Beata Gołda, mł.insp.Wiktor Charkiewicz, asp.szt.Józef Bąk, asp.szt.Grażyna Pieróg, Barbara Wilk, Violetta Tyczyńska, Zbigniew Widomski, Józef Mroczka, Tadeusz Cyrek, nadinsp. w st.spocz. Józef Gdański, Luiza Wolak i Ryszard Świątoniowski.

Płk w st.spocz.Józef Mroczka przekazał Wiktorowi Kowalowi od Związku Żołnierzy Wojska Polskiego medal tego związku, zaś prezes Tadeusz Cyrek odczytał pismo okolicznościowe skierowane do Zarządu Wojewódzkiego od Zarządu Wojewódzkiego Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP oraz wręczył stauetkę ze strażakiem.

25lecie 02m

 

 Prezes Zarządu Wojewódzkiego w wystąpieniu swoim scharakteryzował powstanie Stowarzyszenia w kraju i województwie oraz rolę i działania Zarządu Głównego i jego Prezesa Zdzisława Czarneckiego w obronie nabytych praw socjalno-bytowych oraz dobrego imienia emerytów i rencistów policyjnych uzasadniając potrzebę istnienia Stowarzyszenia jako jedynej i profesjonalnej organizacji reprezentującej nasze środowisko emeryckie.
Zabierający głos Zdzisław Czarnecki scharakteryzował działania swoje i Zarządu Głównego na rzecz obrony nabytych praw emerytalnych. Nadinsp.Zdzisław Stopczyk pogratulował aktywności Stowarzyszenia na rzecz środowiska emeryckiego oraz życzył sukcesów na dalsze lata.

 

 

 

25lecie 03mNa zaproszenie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego w posiedzeniu wzięła udział delegacja Klubu Emerytowanych Funkcjonariuszy Korpusu Policji Republiki Słowackiej w Sninie na czele z prezydentem klubu Jozefem Fedorko i towarzyszącymi mu Janem Harvanikiem i Vasylem Gocem. Gościom ze Słowacji zostały wręczone dyplomy jubileuszowe z medalem XXV-lecia Stowarzyszenia. W sposób uroczysty w obecności uczestników spotkania została podpisana umowa współpracy emerytów i rencistów pomiędzy Zarządem Wojewódzkim i Zarządem koła w Sanoku a Klubem Emerytowanych Funkcjonariuszy Policji Republiki Słowacji w Sninie. Ze strony polskiej umowę podpisali Prezes Zarządu Wojewódzkiego Wiktor Kowal i Prezes Zarządu Koła w Sanoku Mieczysław Sabat.

Na zakończenie spotkania Prezes ZW podziękował uczestnikom za udział w nim i zaprosił wszystkich na poczęstunek do kasyna Komendy Wojewódzkiej, które odbywało się przy melodiach serwowanych przez zespół muzyczny.

 

Więcej zdjęć ze spotkania do obejrzenia w Galerii. Zapraszamy.