Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj38
Wczoraj48
Wizyt w tygodniu136
Wizyt w miesiącu803
Łącznie wizyt148635

Dzisiaj jest: Środa
18 Września 2024
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda,
Stefania, Tytus, Zachariasz

Do końca roku zostało 105 dni.
Zodiak: Panna

Artykuły archiwalne 2015

Biuletyn Jubileuszowy z okazji XXV-lecia SEiRP

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

 

wykonał: Bogusław Trzpit

 

Złote i Diamentowe Rocznice

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Realizując program obchodów 25- lecia Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zarząd tarnobrzeskiego Koła udanie sfinalizował zamiar uroczystego wręczenia parom Medali za "Długoletnie Pożycie Małżeńskie".
tbg 2015 jubileusze 01mDnia 23-10 -2015 roku w sali sejmowej Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu 11 par odebrało z rąk Wiceprezydenta Tarnobrzega Józefa Motyki okolicznościowe medale nadane przez Prezydenta RP.
Wśród dekorowanych było cztery pary emeryckie wywodzące się z byłego zawodowego środowiska policyjnego a to: Barbara i Leonard Cieślakowie, Maria i Stanisław Czachurscy (obie pary 60 lat pożycia), Józefa i Józef Grzesikowie, Łucja i Michał Wydrowie (50 lat pożycia).
W uroczystości, którą celebrowała kierownik USC uczestniczyli także członkowie rodzin par małżeńskich, ich przyjaciele i znajomi.
Życzenia jeszcze wielu lat wspólnego pożycia małżeńskiego w zdrowiu i szczęściu przekazał Dostojnym Jubilatom Wiceprezydent Miasta. Podobne w treści życzenia złożył wiceprezes Zarządu Koła SEiRP Adam Kanios, a parom ze swojej organizacji emeryckiej wręczył nadto okolicznościowe laurki.
Odśpiewanie "Sto Lat", wiązanki kwiatów, lampka szampana oraz występ zespołu artystycznego z miejscowego Domu Kultury uświetniły uroczystość.
W kuluarowych rozmowach Jubilatów ożyły wspomnienia fragmentów własnych życiorysów. Dzielono się też receptami na szczęśliwy związek małżeński i o tym jak przygotowywano własne dzieci do dorosłego, wielowymiarowego życia.
I chociaż wyrażane poglądy były zróżnicowane to w dwóch filozoficznym ujęciu obszarach ich zbieżność niejako wytyczała drogę postępowania. Pierwszy obszar to ten, że całe życie trzeba się uczyć życia, bo nie wybieramy sobie czasu, miejsca i okoliczności oraz warunków życia. Drugi - że działania dla przyszłości nie są sprzeczne z pamięcią o przeszłości.
Podkreślano, że zarówno część oficjalna jak i późniejsza na długo zagości w pamięci uczestników emocjonalnej uroczystości.

tbg_gody_01
tbg_gody_02
tbg_gody_03
tbg_gody_04

Autor tekstu: Bronisław Zimny
Zdjęcia: Wiesław Wolak

 

Zaproszenie na wycieczkę - Europa w pigułce

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

W imieniu Koła nr 1 Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Rzeszowie serdecznie zapraszamy wszystkich członków i ich rodziny na wycieczkę.

Europa w pigułce:

Budapeszt, Bratysława, Wiedeń, Brno

              

     Cena: koszt 1 ucz.: 830 złotych Termin:24-29.05.2016

 

Cena zawiera:

- 4 noclegi w hotelach (1 nocleg w Budapeszcie, 3 noclegi w Bratysławie)
- wyżywienie HB: śniadania (szwedzkie stoły) i obiadokolacje (podawane)
- przejazd komfortowym autokarem
- opiekę pilota

- ubezpieczenie NNW

- realizację programu wycieczki

Cena nie zawiera:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - dodatkowe opłaty zamieszczone szczegółowo w programie.

 

Ramowy program wycieczki:

I dzień

Wyjazd z Rzeszowa o godz. 04.00. Przejazd do Piwnicznej-Zdrój, wizyta w pijalni wody, poczęstunek w Ośrodku "Zamek". Wyjazd do Egeru, zwiedzanie: Bazylika, Liceum, Barokowy gmach Megyhaza, Plac Dobo z kościołem minorytów, Minaert. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu w Budapeszcie.

Dodatkowo płatne:

- Muzeum Marcepanu - 400 HUF/os. bilet ulgowy (emeryci, studenci), 800 HUF/os. bilet normalny

- Zamek - 800 HUF/os.

- wieczorny rejs po Dunaju - 8 EUR/os. Rejs trwa ok. 60 minut

II dzień

Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Budapesztu za dnia: Stare Miasto, Plac Bohaterów, Park Vajdahunyad, Parlament, Bazylika św. Stefana, Góra Zamkowa - Kościół Macieje, Baszta Rybacka, teren Zamku, przejazd na Górę Gelerta - panorama miasta spod Pomnika Zwycięstwa, Cytadela. Przejazd do Bratysławy. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dodatkowo płatne:

- Kościół Skalny - 500 HUF/os.

- rejs po Dunaju za dnia - 8 EUR/os. Rejs trwa ok. 60 minut na odcinku pomiędzy Mostem Małgorzaty a Mostem Petofiego.

III dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Bratysławy: Zamku (Bratislavsky hrad), serca miasta czyli Głównego Rynku z renesansową fontanną Maksymiliana, Plac Franciszkański i kościoły franciszkańskie i jezuitów, Pałace na ul. Kapitulskiej, Michalskiej i Pańskiej, Ratusz, Pałac Prymasowski, Teatr Narodowy, Modry Kościółek. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dodatkowo płatne:

- Kościół Św. Marcina - ok. 2 EUR/os.

- Zamek Devin - ok. 5 EUR/os.

IV dzień

Śniadanie i wyjazd do Wiednia. Zwiedzanie: Katedra św. Stefana, Garben z kolumną morową, Hofburg, Ogród Różany z pomnikiem Sisi i Ogród Zamkowy z pomnikami Mozarta i Franciszka Józefa, Kościół Augustianów, Opera, Parlament, Ratusz, Teatr Dworski, Uniwersytet, Pomnik Marii Teresy oraz gmachy Muzeum Historii Naturalnej oraz Historii Sztuki, Park Miejski z pomnikiem Straussa, Budynek Hundertwassera, Zespół pałacowo-ogrodowy Belweder, Pałac Schonbrunn i zwiedzanie ogrodów - możliwość wypicia kawy po wiedeńsku i zjedzenia strudla, Kahlenberg. Zakończenie zwiedzania w wiosce winiarzy na Grinzingu, obiadokolacja. Powrót do hotelu.

Dodatkowo płatne:

- Krypty Cesarskie - ok. 5 EUR/os. 

V dzień

Śniadanie i wykwaterowanie.

Zwiedzanie Brna: krótkie zwiedzanie i odpoczynek na Starym Mieście, Teatru, Placu Wolności, Katedry Piotra i Pawła, Zielonego Targu w tym Jaskini Punkvy - 450 metrów pokonuje się elektrycznymi łódkami, spływając rzeką Punkwią (Punkva), której wody mają piękny turkusowy odcień. Wyjazd późnym wieczorem do miejsca zamieszkania.

Dodatkowo płatne:

- spływ rzeką Punkwią w Jaskini Punkty - 150 CZK/os. bilet ulgowy (emeryci, studenci), 170 CZK/os. bilet normalny

VI dzień

Przyjazd do miejsca zamieszkania, planowany w dniu 29-05-2015 roku około godziny 01.00
( z soboty na niedzielę).

 

Informacja dodatkowa:

Program wycieczki może ulec zmianie.

Natomiast termin jest ostateczny.

Dodatkowych informacji udziela:

Prezes Koła nr 1 Jadwiga Michalczyk, tel. 888-291-761

Skarbnik Koła nr 1 Ewa Sowa, tel. 503-982-841

 

Udział przedstawicieli SEiRP w uroczystościach XXV-lecia NSZZ Policjantów w województwie podkarpackim

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

XXV rocznica powołania NSZZ Policjantów zbiegła się z dwudziestopiątą rocznicą powołania Stowarzyszenia, którym początek dali emeryci policyjni ze Szczecina zrzeszeni w niezależnym Samodzielnym Związku Zawodowym Policjantów.
25lecie nszz policjantow 01mBardzo uroczysty charakter miały obchody XXV-tej rocznicy związku zawodowego w województwie podkarpackim. Rozpoczęły się 6 listopada 2015 roku Mszą Świętą w kościele garnizonowym w intencji wszystkich służb mundurowych oraz z okazji 25-lecia NSZZ Policjantów odprawioną przez ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej biskupa Jana Wątrobę.
Biskup Polowy Wojska Polskiego wystosował pismo z przesłaniem do związkowców, w którym wyraził wdzięczność funkcjonariuszom Policji za ich postawę świadczącą o wierności, bohaterstwie i sprawiedliwości. Wyrazem tej wdzięczności za pełną poświęcenia służbie było uhonorowanie 12 funkcjonariuszy i działaczy związku przez Biskupa Polowego Józefa Guzka Medalem "Gloria Intrepidis et Animi Promptis" (Chwała ofiarnym i nieustraszonym). Informujemy z satysfakcją, iż taki medal otrzymał również były działacz NSZZ Policjantów i członek Stowarzyszenia z Przeworska Czesław Tokarz. We mszy uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego SEiRP z prezesem Wiktorem Kowalem i udziałem pocztu sztandarowego w składzie: Mieczysław Czerwonka, Zbigniew Fal, Janusz Skrzat.
Dalsza część uroczystości odbywała się w Sali widowiskowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tam po wystąpieniu okolicznościowym przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Józefa Bąka i Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Zdzisława Stopczyka i innych zaproszonych gości, Józef Bąk wręczył nadinsp.Zdzisławowi Stopczykowi medal XXV-lecia NSZZ Policjantów. Następnie Józef Bak i nadinsp.Z. Stopczyk wręczali medale związku przyznane przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów działaczom, funkcjonariuszom Policji, przedstawicielom terenowych organów rządowych i samorządowych oraz innym zaprzyjaźnionym instytucjom i osobom.
W sumie Zarząd Główny NSZZ Policjantów przyznał ponad 300 tych medali.

 

25lecie nszz policjantow legitymacja

 

 

Na spotkaniu tym również niżej wymienieni członkowie Stowarzyszenia otrzymali medale XXV-lecia NSZZ Policjantów: Jerzy Krawczyk - wiceprezes Zarządu Głównego, członkowie Prezydium Zarządu Wojewódzkiego - Wiktor Kowal, Ryszard Tyczyński, Tadeusz Kagan, Stefania Rosińska i Mieczysław Czerwonka oraz Janina Ryszawa, Czesław Tokarz, Bolesław Pezdan, Ludwik Cebula, Zbigniew Fal, Janusz Skrzat i Adam Kanios.
25lecie nszz policjantow 02m

 

 

 

 

 

Wiktor Kowal przekazał Józefowi Bąkowi list jubileuszowy dla Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów oraz zegar z logo Stowarzyszenia wydany z okazji XXV-lecia jego istnienia.

 

*********************************************************************************************************************


W dniu 20 listopada br. w czasie spotkania w zajeździe "Nowy Dwór" w Świlczy koło Rzeszowa z udziałem licznie zebranych członków związku, funkcjonariuszy Policji i wielu innych zaproszonych gości kontynuowano obchody XXV-lecia NSZZ Policjantów.
Po powitaniu zaproszone osoby przez Józefa Bąka i jego przemówieniu oraz wystąpieniu nadinsp. Zdzisława Stopczyka wręczane były medale XXV-lecia NSZZ Policjantów. Obecna na spotkaniu delegacja Lwowskiej Obwodowej Organizacji Asocjacji Weteranów MSW Ukrainy w osobach Jarosław Junak i Oleksandra Kozlenko wręczyła wielu osobom, w tym też prezesowi ZW Seirp Wiktorowi Kowalowi medale ich organizacji.
Wiktor Kowal zaś wręczył obu przedstawicielom bratniej organizacji z Ukrainy odznakę " Za wybitne osiągnięcia dla SEiRP" oraz medale XXV-lecia Stowarzyszenia.

 
Autor: Wiktor Kowal

 

Andrzejki w Lubaczowie

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Zarząd Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Lubaczowie dnia 14.11.2015 r. o godz. 18.00 w restauracji u Dina w Lubaczowie zorganizował spotkanie andrzejkowe dla swych członków. W spotkaniu udział wziął Wice Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP Kol. Ryszard Tyczyński, emeryci Straży Granicznej - jednocześnie członkowie Porozumienia Służb Mundurowych Powiatu Lubaczowskiego i emeryci cywilni.
W spotkaniu uczestniczyło 83 osoby, których przywitał Prezes Koła SEiRP Kol. Józef Leszczyński. Podczas spotkania omawiano rolę i cele działalności lubaczowskiego koła, jego otwartość na ewentualną współpracę z emerytami cywilnych służb mundurowych z Lasów Państwowych i Polskich Kolei Państwowych. Wspominano o ostatniej wycieczce do Karpacza i okolic. Ustalono, że w dniach od 26.06.2015 r. do 02.07.2016 r. zostanie zorganizowana kolejna wycieczka do Wisły, Czech i Słowacji lub do Debreczyna na Węgry.

lubaczow_andrzejki2015_01
lubaczow_andrzejki2015_02
lubaczow_andrzejki2015_03
lubaczow_andrzejki2015_04
lubaczow_andrzejki2015_05
lubaczow_andrzejki2015_06

Tradycyjnie podczas spotkania do tańca zapraszał zespół "Akces" pod kierownictwem emeryta policyjnego Kol. Mariana Kowalskiego.

Autor: Marek Kisz