Reklama
Przeszukaj serwis SEiRP Rzeszów
Biuletyn Informacyjny SEiRP
Odwiedzający stronę on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Licznik odwiedzin
Dzisiaj33
Wczoraj25
Wizyt w tygodniu33
Wizyt w miesiącu322
Łącznie wizyt78035

Dzisiaj jest: Poniedziałek
9 Grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Delfina, Joachim, Joachima, Leokadia,
Loda, Waleria, Wielisława, Wiesław

Do końca roku zostało 23 dni.
Zodiak: Strzelec

Artykuły archiwalne 2011

Informacja Kancelarii Adwokackiej

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Informacja Kancelarii Adwokackiej
Damian Sucholewski
ul. Kasprzaka 7, 01-211 Warszawa

 

Obecnie Sąd Okręgowy w Warszawie zawiesza wszystkie postępowania w sprawie obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom organów bezpieczeństwa państwa, z uwagi na pytanie prawne zadane Sądowi Najwyższemu.
Podczas jednej z ostatnich rozpraw, w których uczestniczyłem, Sędzia prowadząca sprawę, przekazała informację, że uchwała w tej sprawie prawdopodobnie zapadnie w SN w marcu lub kwietniu br.
Uchwała ma dotyczyć reguły "40%".

Jednocześnie informuję, że Sądy wydając wyrok, w przypadku jeżeli Skarżącego nie ma na rozprawie, nie przesyłają wyroku do Skarżącego. Oznacza to, że należy sprawdzić czy na rozprawie zapadł wyrok i wystąpić w terminie 7 dni od dnia wydania wyroku z wnioskiem o uzasadnienie wyroku.
Nadanie listu poleconego na poczcie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku w biurze podawczym Sądu.
W przypadku niezłożenia w terminie 7 dni wniosku o uzasadnienie wyroku, w terminie 21 dni od dnia wydania wyroku można złożyć apelację bez uzasadnienia wyroku. W takim przypadku Sąd z urzędu sporządzi uzasadnienie i prześle je z apelacją do Sądu Apelacyjnego.
W przypadku złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku, na złożenie apelacji Skarżący ma 14 dni od momentu otrzymania uzasadnienia.

Przeoczenie 7 dniowego terminu do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku, nie stanowi jeszcze większego problemu.
Ale przeoczenie 21 dniowego terminu do złożenia apelacji w przypadku niezłożenia wniosku o uzasadnienie wyroku powoduje, że nie ma możliwości kontynuowania drogi prawnej.

 

Petycja do Prezydenta IBA

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Kancelaria Adwokacka mec. Damiana Sucholewskiego opracowała pismo w sprawie funkcjonariuszy byłych organów bezpieczeństwa państwa z zamiarem przesłania go do Prezydenta International Bar Association (IBA).
International Bar Association (IBA), założona w 1947 roku, jest światowym liderem w organizacji międzynarodowych zawodów prawniczych, izb adwokackich i stowarzyszeń prawniczych.     


* IBA wpływa na rozwój prawa międzynarodowego i jego stosowanie. Posiada duże doświadczenie w udzielaniu pomocy w globalnym środowisku prawniczym.
* W ramach IBA działa Instytut Praw Człowieka zajmując się promowaniem, ochroną i egzekwowaniem praw człowieka na podstawie tylko prawa, a także w celu zachowania niezależności sądownictwa i zawodów prawniczych na całym świecie.
* Prezydent IBA pan Fernando Pelaez - Pier posiada duży autorytet w świecie prawniczym i poważanie wśród rządzących tego Świata. Ewentualne wysłuchanie i poparcie z jego strony może mieć duże znaczenie dla naszej sprawy.


Treść petycji <<- - kliknij i zobacz całość dokumentu


Pismo to Kancelaria planuje przesłać do Adresata wraz z podpisami osób zainteresowanych, załączonych na odrębnych listach.

Treść przygotowanego pisma publikujmy w naszym serwisie, zaś o szczegóły, gdzie i w jakim terminie można złożyć podpis proszę pytać w Kołach SEiRP.

 

Treść petycji do Prezydenta IBA

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

 

pobierz całość petycji na swój dysk w formacie PDF ( rozmiar ok.2.1MB )

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Jubileusz naszego Kolegi

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Bardzo sympatyczną tradycją w pracy Prezydium Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie jest honorowanie swoich członków poprzez wręczanie listów gratulacyjnych i jubileuszowych.
I tak ostatnio, okazją były okrągłe 85-te urodziny naszego Kolegi :

Kazimierza PAPIERZA z Łańcuta

- długoletniego Prezesa Koła w tym mieście.
Dostojny Jubilat obok wyżej wspomnianego listu gratulacyjnego otrzymał życzenia 100 lat w zdrowiu i pogodzie ducha.

kliknij żeby powiększyć kliknij żeby powiększyć

B.Gajecki Rzecznik SEiRP w Rzeszowie

 

Podkarpackie spotkania opłatkowo-noworoczne

Tekst: Powiększ / Pomniejsz

Coroczne spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. W dniu 18 stycznia 2011 roku Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych  w Rzeszowie zorganizowało uroczyste spotkanie opłatkowo-noworoczne.     

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród których powitaliśmy :

- nadinsp. Józefa Gdańskiego - Podkarpackiego Komendanta Policji,
- ks. Dr. Bogusława Przeklasę - podkarpackiego kapelana Policji,
- insp. Sławomira Szczupaka - Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji,
- nadkom. Konrada Wolaka - Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie,
- podinsp.. Ryszarda Rzeszutka - Komendanta Komisariatu I Policji - gospodarza obiektu,
- Panią Grażynę Pieróg - kierownika Sekcji Socjalnej KWP,
- Pana dr. Grzegorza Stasiuka - Zastępcę Dyrektora ZOZ MSWiA w Rzeszowie.

Powitaliśmy również zaproszonych Prezesów kół terenowych i członków zarządów.
Uroczyste spotkanie połączono z posiedzeniem plenarnym Zarządu Wojewódzkiego, podczas którego omówiono aktualne sprawy i problemy będące w zainteresowaniu naszego środowiska. Była to również okazja do wyróżnienia odznakami i dyplomami Zarządu Głównego i Wojewódzkiego Stowarzyszenia zarówno naszych najaktywniejszych członków, jak też tych spośród zaproszonych gości, którzy nie szczędzą trudu i wysiłku w bezinteresownym wspieraniu i pomocy na rzecz naszego Stowarzyszenia.Najważniejszą częścią spotkania były życzenia i podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania.
Przy wspólnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z rozpoczynającym się Nowym Rokiem.     

Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu zorganizowanemu w dniu 21 stycznia 2011 r. przez Zarząd Koła SEiRP w Rzeszowie. W spotkaniu wzięło udział blisko 140 osób, wśród których uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.
- Pan Andrzej Dec - Przewodniczący Rady Miejskiej w Rzeszowie,
- Pan Stanisław Sieńko - wiceprezydent Rzeszowa,
- insp. Sławomir Szczupak - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji,
- Pan Wiktor Kowal - Prezes Zarządu Wojewódzkiego SEiRP w Rzeszowie.     

Wśród zaproszonych, kilka osób wyróżniono odznakami i dyplomami Zarządu Głównego SEiRP za aktywność i zaangażowanie na rzecz środowiska emeryckiego.     

 

Składane życzenia, zarówno te ogólne, jak i osobiste, dzielenie się opłatkiem i śpiewanie kolęd to najważniejsze, oficjalne momenty spotkania - potem wzniesiono toast noworoczny i atmosfera zrobiła się bardziej kameralna, uroczystość stała się dobrą okazją do spotkania z koleżankami i kolegami, odświeżenia znajomości - dla niektórych jest to jedyna okazja w roku - wymiany poglądów, dyskusji o minionym czasie i coraz cięższych warunkach życia naszych emerytów i rencistów, wspomnieniach o latach służby i pracy.     

Podobne spotkanie 18 grudnia ubr. zostało zorganizowane przez Koło SEiRP w Nowej Dębie - jak również przez inne koła naszego Stowarzyszenia.Wszystkie uroczystości cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych członków - do zobaczenia w przyszłym roku.

B.Gajecki Rzecznik SEiRP w Rzeszowie